Senioři GCSO

Vážené seniorky a senioři – golfisté,

ačkoliv se to ještě nemusí zdát tak zřejmé, golfová sezona 2019 se pomalu chýlí ke konci a zároveň se přibližuje klání o genderově zcela vyvážený titul Doveda 2019. Letošní ročník, v pořadí 9. (slovy: devátý) se uskuteční v pátek 4. října 2019 od 16.00 hodin.

Ještě před vynuceným zimním golfovým ramadánem si budeme moci společně zasoutěžit v netradičních golfových disciplinách. Šance pro právo podpisu nesmazatelnou fixou na Dovedovu hlavu jsou vyrovnané. Nejlepší tři soutěžící v každé disciplině budou odměněni zajímavou cenou a celkově nejúspěšnější v genderu muž a žena (ostatních 27 pohlaví bude úmyslně diskriminováno) získají titul Doveda 2019.

Letošní formát soutěží bude jiný než v minulých ročnících. Budeme soutěžit v:

  • Doveda tříparu
  • Doveda čtyřparu
  • Doveda pětiparu
  • Doveda grýnu

Budete s sebou potřebovat železo č.9 (iron No.9), patr (putter) a tři míčky (3 balls). S pravidly budete seznámeni před vlastní soutěží vyškolenými komisaři.

Rovněž bude příležitost zhodnotit seniorskou golfovou sezónu a vybrat si dobrotky z připraveného rautu.

Pro organizaci setkání a zajištění občerstvení, prosím o potvrzení účasti do pondělí 1. října 2019 na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

K účasti na setkání jste srdečně zváni.

Zdraví Pavel Klika

Vážení golfisté - senioři a seniorky,

1. kolo soutěže o putovní pohár se odehrálo 17.7. 2019 na golfovém hřišti v Hazlově. Na vzájemný souboj se těšili všichni účastníci (celkem 31) - ti hazlovští s odhodláním získat v 1. kole převahu a "uhrát" maximum btto bodů, aby získali náskok pro 2. kolo hrané v Sokolově i my sokolovští s cílem nenechat se porazit.

Tradiční meziklubová soutěž seniorů mezi Sokolovem a Hazlovem (hodnoceno Stb. Brutto) bude odehrána:
1. kolo v Hazlově dne 17.7.2019
2. kolo v Sokolově dne 24.9.2019 (vč. konečného vyhodnocení)

 V loňském roce GCSO neobhájil putovní pohár (byl v držení Sokolova několik předchozích ročníků) a tak letos stojíme před výzvou vybojovat putovní pohár zpět. Předpokladem úspěchu je účast dostatečného počtu mužů i žen neboť do celkového výsledku klubu se počítají nejlepší výsledky 4 mužů a 2 žen.
Přijďte si zahrát a posílit tým seniorů GCSO.

Jaroslava Lukáčová, 24.6.2019

Vážené golfistky a golfisté, letošní 11. roč. regionální soutěže LSGT (série 11 turnajů) bude zahájen 21.5. na Darové. Pro letošní soutěž jsou upravena pravidla s cílem zlepšit plynulost hry - sestavování startovní listiny dle akt. HCP, eliminovat případy neomluvených neúčastí po jejím zveřejnění, aj.

Finále LSGT (vyhlášení konečných výsledků a předání cen) bude realizováno 16.9. na Dýšině (canon start).

 

Další informace jsou popsány a pravidelně aktualizovány v databázích:
http://www.seniorgolftour.cz/lsgt/?nav=home

Vážené seniorky a senioři,

ve středu 3. října se uskutečnil 8. ročník dovednostní soutěže Doveda v netradičních golfových disciplínách. Osmnáct, těch nejvěrnějších golfových nadšenců, ochotných se pobavit a zasoutěžit, si vyzkoušelo své schopnosti zvládnout náročné disciplíny, na které se nikdo nemohl dopředu připravit.

V průběhu letošního roku se hrál 10. ročník LSGT. Pro závěrečný turnaj (12. v pořadí a nezahrnutý do hodnocení túry) konaný 24.9.2018 bylo vybráno hřiště Golf resortu Karlovy Vary (cannon start). Zájem hráčů nejdříve převyšoval kapacitu hřiště (max. 84 golfistů), ale s ohledem na nepříznivou předpověď počasí a průběžné stornovávání přhlášek byl nakonec zájem o hru nižší. Počasí bylo pro září netypické - bylo chladno, deštivo a větrno. Ti, kteří turnaj došli, si mohli po hře pochutnat na dobrém jídle formou rautu. Závěr dne byl pak ve znamení závěrečné ho vyhod nocení a předání cen vítězům celé túry ve vypsaných kategoriích.

Ve středu 19.6.2018 bylo na hřišti v Hazlově odehráno 2. kolo meziklubového turnaje seniorů GCFL/HA vs. GCSO. Sokolovští jeli do Hazlova obhájit vítězství a odvézt si putovní pohár, který byl několik let v péči GCSO - náskok GCSO byl po jarním kole 35 btto bodů. Do hry v Hazlově se přihlásilo 25 golfistů (turnaj dohrálo 24). Hazlov nastoupil v silné sestavě 7 mužů + 7 žen, zatímco Sokolov hrál v sestavě 8 mužů + 2 ženy. Již pohled na seznamy hráčů v týmech naznačoval, že udržení náskoku z prvního kola nebude jednoduché. Hřiště bylo navzdory dopolednímu dešti v dobrém stavu, odpoledne se dokonce vyjasnilo. Po hře následoval chutný oběd a pak vyhodnocení soutěže - právě odehraného turnaje vč. vložených soutěží a následně konečného výsledku obou kol.

Vážené seniorky a senioři – golfisté,
Letošní golfová sezóna je téměř za námi, zážitků z výher i proher máme ještě plnou hlavu, a tak je čas na klání v netradičních golfových disciplinách. Ještě než začne golfový ramadán – zimní půst, kdy maximálně ti nejvytrvalejší budou svými údery napínat plátno na golfovém trenažéru, je zde opět Doveda 2018, ročník osmý. Tři nejlepší v každé disciplině se dočkají hmotného ocenění a celkově nejúspěšnější účastník v kategorii seniorka/senior se budou moci nesmazatelným fixem podepsat na Dovedovu hlavu za potlesku ostatních účastníků.

V pondělí 9.7.2018 se konal každoroční tradiční výjezd seniorů na nějaké zajímavé hřiště v dojezdové vzdálenosti. Tentokráte jsme měli domluvené Terasy u Ústí nad Labem, kde nám nabídli příznivé fee 500,- Kč na osobu. Nabídky využilo 21 zájemců z řad seniorských reprezentantů klubu.

Ve středu 20.6.2018 bylo na golfovém hřišti v Sokolově odehráno 1. kolo meziklubového turnaje seniorů GCSO vs. GCFL/Hazlov. Turnaje se zúčastnilo 32 hráčů (23 za Sokolov a 9 za Hazlov). Hrálo se za ideálních podmínek - příjemné letní počasí, téměř bez větru a na perfektně upraveném hřišti, a tak se pěti hráčům podařilo zlepšit si svůj HC: M. Ledinský (43 stb), L. Rokosová (39), P. Šťástka (38), F. Kopún (37) a J. Lukáčová (37).

Trénování seniorů by mělo probíhat vždy ve středu od 17:30 do 18:30, v případě zájmu můžeme prodloužit do 19 hod.

Vážené golfistky a golfisté, letos vstupujeme do 10. roč. regionální soutěže LSGT. Sezóna 12ti turnajů bude zahájena 15.5. v Alfrédově, pokračovat se bude postupně na hřištích v Darové, Hazlově, Karlových Varech, Stiftlandu, Dýšině, Cihelnách, Kynžvartu, Fahrenbachu, Sokolově a Mariánských Lázních. Finále LSGT (vyhlášení konečných výsledků a předání cen) bude realizováno v Karlových Varech (cannon start).

Vážené seniorky, senioři a ostatní příznivci sokolovského golfu,

v pátek 6. října se uskutečnil za nepříznivých povětrnostních podmínek již 7. ročník dovednostní soutěže v netradičních golfových disciplinách. 24 golfových nadšenců, ochotných se pobavit a zasoutěžit, si vyzkoušelo své schopnosti zvládnout náročné discipliny, na které se nikdo nemohl dopředu připravit.

V úterý 19.9. byl na našem hřišti uspořádán závěrečný turnaj Lázeňské senior tour, který byl vyvrcholením celé sezóny 2017 (11 turnajů + finále spojené s vyhodnocením celé túry). Začátek turnaje (81 golfistů, cannon start) byl optimisticky zahájen do mlhy, která postupně vymizela, a tak byla většina jamek dohrána za celkem příznivého počasí. Navzdory předchozím četným srážkám byl hřiště díky profesionální péči dobře připravené.

Vážené seniorky a senioři – golfisté,

nepodařilo se vám v letošní sezóně dosud vyhrát prestižní turnaj, získat prestižní cenu, užít si nefalšovaného obdivu kolegů, nevadí. Vrchol sezóny se blíží a šance na zisk prestižního titulu Doveda 2017 jsou tady a jsou vyrovnané.

Dovoluji se vás pozvat na již tradiční, 7. ročník soutěže v netradičních golfových disciplinách. Tři nejlepší v každé disciplině se dočkají hmotného ocenění a celkově nejúspěšnější účastník v kategorii seniorka/senior se budou moci nesmazatelným fixem podepsat na Dovedovu hlavu za potlesku ostatních účastníků.

Druhé (závěrečné) kolo seniorského turnaje o putovní pohár bylo na sokolovském hřišti odehráno ve středu 13.9.2017. Navzdory velmi nepříznivým podmínkám (silný vítr a z počátku i dešťové přeháňky) byl turnaj dohrán. Všichni zúčastnění se během hry těšili na společné posezení a přátelské debaty v klubovně spojené s obědem po hře a po té i konečným vyhodnocením obou kol. 

Dne 14.6.2017 byl v Hazlově za příznivého počasí odehrán úvodní meziklubový turnaj seniorů GCFRL proti GCSOK. Podle propozic soutěže (součet Brutto bodů 4 mužů a 2 žen za každý tým) těsně zvítězil GCSOK v poměru 105 : 101. Za Sokolov bodovali Matoušek P., Mach V., Michel P., Ondruch J., Sojková S. a Lukáčová J./Ledinská E.

Odveta a závěrečné vyhodnocení meziklubového turnaje seniorů budou uskutečněny 13.9.2017 v Sokolově. 

Vážené golfistky a golfisté, pro rok 2017 jsou připravovány tyto akce:

9.ročník Regionální Lázeňská senior golf tour (LSGT)

Sezóna 12ti turnajů bude zahájena 9.5. v Alfrédově, pokračovat se bude postupně na hřištích v Darové, Sokolově, Hazlově, Karlových Varech, Stiftlandu, Dýšině, Cihelnách, Hofu, Kynžvartu a Mariánských Lázních. 

Vážené seniorky a senioři,

v pátek 23. září se uskutečnil 6. ročník dovednostní soutěže v netradičních golfových disciplínách. 24 golfových nadšenců, ochotných se pobavit a zasoutěžit, si vyzkoušelo své schopnosti zvládnout náročné disciplíny, na které se nikdo nemohl dopředu připravit.

I v letošním roce se konal již 6. ročník turnajeo putovní pohár mezi seniory GC Sokolov a GC Františkovy Lázně.