Senioři GCSO

Vážené seniorky, senioři a přátelé golfu,

v pátek 4.října se uskutečnil již 9. ročník dovednostních soutěží v netradičních golfových disciplinách o titul Doveda 2019. Účastníci byli vesměs ti tradiční, kteří se chtěli zúčastnit a pobavit se. Našli si proto i čas. 

Vážení golfisté - senioři a seniorky,

2. (finálová) kolo soutěže o putovní pohár GCSO vs. GCFL se odehrálo 24.9. 2019 na golfovém hřišti v Sokolově. Soutěže se zúčastnili 33 hráči - za Sokolov 26 a Hazlov 7 golfistů/golfistek. Hrálo se za ideálních podmínek - hřiště bylo v perfektním stavu, počasí bylo příjemné a na každém zúčastněném byla znát snaha uhrát pro svůj tým hodně brutto bodů. Již podle jmen zúčastněných bylo možno odhadnout, že sokolovský tým dobře zaboduje a bude mít šanci na celkovou výhru - získání putovního poháru pro GCSO.

Výsledek brutto bodů 2. kola - GCSO (226) : GCFL (171), což je rozdíl 55 bodů.

Celkově bylo tedy v obou kolech dosaženo brutto bodů - GCSO (335) : GCFL (280).

Za Sokolov bodovali (součet obou kol):  J. Stariat (49), P. Michel (47), P. Matoušek (37), B. Tobermann (34), A. Benediktová (30) a J. Lukáčová (29).

Odměnou všem hráčům bylo občerstvení po hře a předání drobných cen přítomným bodujícím hráčům a hráčkám. 

Za aktivní účast a dobrou reprezentaci GCSO všem děkujeme.

Zapsala Jaroslava Lukáčová, 24.9.2019

 

16.září byl na Dýšině odehrán poslední turnaj LSGT (není započítán do konečného žebříčku túry). Hřiště bylo ve výborné kondici, počasí bylo ideálně golfové, což vytvořilo příjemnou atmosféru pro ukončení letošní sezony. Po hře následovalo občerstvení v podobě rautu a nápoje dle výběru. Na závěr příjemného dne byla Standou Jánským, ředitelem túry, zhodnocena letošní sezona a následně pak předány hodnotné ceny nejúspěšnějšímu GC, hráčům a hráčkám (1. až 3. místo v 8 kategoriích).

Vážené seniorky a senioři – golfisté,

ačkoliv se to ještě nemusí zdát tak zřejmé, golfová sezona 2019 se pomalu chýlí ke konci a zároveň se přibližuje klání o genderově zcela vyvážený titul Doveda 2019. Letošní ročník, v pořadí 9. (slovy: devátý) se uskuteční v pátek 4. října 2019 od 16.00 hodin.

Vážení golfisté - senioři a seniorky,

1. kolo soutěže o putovní pohár se odehrálo 17.7. 2019 na golfovém hřišti v Hazlově. Na vzájemný souboj se těšili všichni účastníci (celkem 31) - ti hazlovští s odhodláním získat v 1. kole převahu a "uhrát" maximum btto bodů, aby získali náskok pro 2. kolo hrané v Sokolově i my sokolovští s cílem nenechat se porazit.

Tradiční meziklubová soutěž seniorů mezi Sokolovem a Hazlovem (hodnoceno Stb. Brutto) bude odehrána:
1. kolo v Hazlově dne 17.7.2019
2. kolo v Sokolově dne 24.9.2019 (vč. konečného vyhodnocení)

 V loňském roce GCSO neobhájil putovní pohár (byl v držení Sokolova několik předchozích ročníků) a tak letos stojíme před výzvou vybojovat putovní pohár zpět. Předpokladem úspěchu je účast dostatečného počtu mužů i žen neboť do celkového výsledku klubu se počítají nejlepší výsledky 4 mužů a 2 žen.
Přijďte si zahrát a posílit tým seniorů GCSO.

Jaroslava Lukáčová, 24.6.2019

Vážené golfistky a golfisté, letošní 11. roč. regionální soutěže LSGT (série 11 turnajů) bude zahájen 21.5. na Darové. Pro letošní soutěž jsou upravena pravidla s cílem zlepšit plynulost hry - sestavování startovní listiny dle akt. HCP, eliminovat případy neomluvených neúčastí po jejím zveřejnění, aj.

Finále LSGT (vyhlášení konečných výsledků a předání cen) bude realizováno 16.9. na Dýšině (canon start).

 

Další informace jsou popsány a pravidelně aktualizovány v databázích:
http://www.seniorgolftour.cz/lsgt/?nav=home

Vážené seniorky a senioři,

ve středu 3. října se uskutečnil 8. ročník dovednostní soutěže Doveda v netradičních golfových disciplínách. Osmnáct, těch nejvěrnějších golfových nadšenců, ochotných se pobavit a zasoutěžit, si vyzkoušelo své schopnosti zvládnout náročné disciplíny, na které se nikdo nemohl dopředu připravit.

V průběhu letošního roku se hrál 10. ročník LSGT. Pro závěrečný turnaj (12. v pořadí a nezahrnutý do hodnocení túry) konaný 24.9.2018 bylo vybráno hřiště Golf resortu Karlovy Vary (cannon start). Zájem hráčů nejdříve převyšoval kapacitu hřiště (max. 84 golfistů), ale s ohledem na nepříznivou předpověď počasí a průběžné stornovávání přhlášek byl nakonec zájem o hru nižší. Počasí bylo pro září netypické - bylo chladno, deštivo a větrno. Ti, kteří turnaj došli, si mohli po hře pochutnat na dobrém jídle formou rautu. Závěr dne byl pak ve znamení závěrečné ho vyhod nocení a předání cen vítězům celé túry ve vypsaných kategoriích.

Ve středu 19.6.2018 bylo na hřišti v Hazlově odehráno 2. kolo meziklubového turnaje seniorů GCFL/HA vs. GCSO. Sokolovští jeli do Hazlova obhájit vítězství a odvézt si putovní pohár, který byl několik let v péči GCSO - náskok GCSO byl po jarním kole 35 btto bodů. Do hry v Hazlově se přihlásilo 25 golfistů (turnaj dohrálo 24). Hazlov nastoupil v silné sestavě 7 mužů + 7 žen, zatímco Sokolov hrál v sestavě 8 mužů + 2 ženy. Již pohled na seznamy hráčů v týmech naznačoval, že udržení náskoku z prvního kola nebude jednoduché. Hřiště bylo navzdory dopolednímu dešti v dobrém stavu, odpoledne se dokonce vyjasnilo. Po hře následoval chutný oběd a pak vyhodnocení soutěže - právě odehraného turnaje vč. vložených soutěží a následně konečného výsledku obou kol.

Vážené seniorky a senioři – golfisté,
Letošní golfová sezóna je téměř za námi, zážitků z výher i proher máme ještě plnou hlavu, a tak je čas na klání v netradičních golfových disciplinách. Ještě než začne golfový ramadán – zimní půst, kdy maximálně ti nejvytrvalejší budou svými údery napínat plátno na golfovém trenažéru, je zde opět Doveda 2018, ročník osmý. Tři nejlepší v každé disciplině se dočkají hmotného ocenění a celkově nejúspěšnější účastník v kategorii seniorka/senior se budou moci nesmazatelným fixem podepsat na Dovedovu hlavu za potlesku ostatních účastníků.

V pondělí 9.7.2018 se konal každoroční tradiční výjezd seniorů na nějaké zajímavé hřiště v dojezdové vzdálenosti. Tentokráte jsme měli domluvené Terasy u Ústí nad Labem, kde nám nabídli příznivé fee 500,- Kč na osobu. Nabídky využilo 21 zájemců z řad seniorských reprezentantů klubu.

Ve středu 20.6.2018 bylo na golfovém hřišti v Sokolově odehráno 1. kolo meziklubového turnaje seniorů GCSO vs. GCFL/Hazlov. Turnaje se zúčastnilo 32 hráčů (23 za Sokolov a 9 za Hazlov). Hrálo se za ideálních podmínek - příjemné letní počasí, téměř bez větru a na perfektně upraveném hřišti, a tak se pěti hráčům podařilo zlepšit si svůj HC: M. Ledinský (43 stb), L. Rokosová (39), P. Šťástka (38), F. Kopún (37) a J. Lukáčová (37).

Trénování seniorů by mělo probíhat vždy ve středu od 17:30 do 18:30, v případě zájmu můžeme prodloužit do 19 hod.

Vážené golfistky a golfisté, letos vstupujeme do 10. roč. regionální soutěže LSGT. Sezóna 12ti turnajů bude zahájena 15.5. v Alfrédově, pokračovat se bude postupně na hřištích v Darové, Hazlově, Karlových Varech, Stiftlandu, Dýšině, Cihelnách, Kynžvartu, Fahrenbachu, Sokolově a Mariánských Lázních. Finále LSGT (vyhlášení konečných výsledků a předání cen) bude realizováno v Karlových Varech (cannon start).

Vážené seniorky, senioři a ostatní příznivci sokolovského golfu,

v pátek 6. října se uskutečnil za nepříznivých povětrnostních podmínek již 7. ročník dovednostní soutěže v netradičních golfových disciplinách. 24 golfových nadšenců, ochotných se pobavit a zasoutěžit, si vyzkoušelo své schopnosti zvládnout náročné discipliny, na které se nikdo nemohl dopředu připravit.

V úterý 19.9. byl na našem hřišti uspořádán závěrečný turnaj Lázeňské senior tour, který byl vyvrcholením celé sezóny 2017 (11 turnajů + finále spojené s vyhodnocením celé túry). Začátek turnaje (81 golfistů, cannon start) byl optimisticky zahájen do mlhy, která postupně vymizela, a tak byla většina jamek dohrána za celkem příznivého počasí. Navzdory předchozím četným srážkám byl hřiště díky profesionální péči dobře připravené.

Vážené seniorky a senioři – golfisté,

nepodařilo se vám v letošní sezóně dosud vyhrát prestižní turnaj, získat prestižní cenu, užít si nefalšovaného obdivu kolegů, nevadí. Vrchol sezóny se blíží a šance na zisk prestižního titulu Doveda 2017 jsou tady a jsou vyrovnané.

Dovoluji se vás pozvat na již tradiční, 7. ročník soutěže v netradičních golfových disciplinách. Tři nejlepší v každé disciplině se dočkají hmotného ocenění a celkově nejúspěšnější účastník v kategorii seniorka/senior se budou moci nesmazatelným fixem podepsat na Dovedovu hlavu za potlesku ostatních účastníků.

Druhé (závěrečné) kolo seniorského turnaje o putovní pohár bylo na sokolovském hřišti odehráno ve středu 13.9.2017. Navzdory velmi nepříznivým podmínkám (silný vítr a z počátku i dešťové přeháňky) byl turnaj dohrán. Všichni zúčastnění se během hry těšili na společné posezení a přátelské debaty v klubovně spojené s obědem po hře a po té i konečným vyhodnocením obou kol. 

Dne 14.6.2017 byl v Hazlově za příznivého počasí odehrán úvodní meziklubový turnaj seniorů GCFRL proti GCSOK. Podle propozic soutěže (součet Brutto bodů 4 mužů a 2 žen za každý tým) těsně zvítězil GCSOK v poměru 105 : 101. Za Sokolov bodovali Matoušek P., Mach V., Michel P., Ondruch J., Sojková S. a Lukáčová J./Ledinská E.

Odveta a závěrečné vyhodnocení meziklubového turnaje seniorů budou uskutečněny 13.9.2017 v Sokolově. 

Vážené golfistky a golfisté, pro rok 2017 jsou připravovány tyto akce:

9.ročník Regionální Lázeňská senior golf tour (LSGT)

Sezóna 12ti turnajů bude zahájena 9.5. v Alfrédově, pokračovat se bude postupně na hřištích v Darové, Sokolově, Hazlově, Karlových Varech, Stiftlandu, Dýšině, Cihelnách, Hofu, Kynžvartu a Mariánských Lázních. 

Vážené seniorky a senioři,

v pátek 23. září se uskutečnil 6. ročník dovednostní soutěže v netradičních golfových disciplínách. 24 golfových nadšenců, ochotných se pobavit a zasoutěžit, si vyzkoušelo své schopnosti zvládnout náročné disciplíny, na které se nikdo nemohl dopředu připravit.

I v letošním roce se konal již 6. ročník turnajeo putovní pohár mezi seniory GC Sokolov a GC Františkovy Lázně.